W jaki sposób dbać o czystość butelki filtrującej?

filtr dafi
Jaka jest ważność nierozpakowanego filtra?
Wrzesień 11, 2019
Co należy zrobić przed pierwszym użyciem butelki filtrującej
Co należy zrobić przed pierwszym użyciem butelki filtrującej?
Wrzesień 24, 2019

Wiele osób zadaje sobie pytanie w jaki sposób dbać o czystość butelki filtrującej. Odpowiedź jest bardzo prosta, butelkę filtrującą trzeba myć regularnie w ciepłej wodzie z płynem. Co ważne, butelki nie wolno myć w zmywarce, a także wyparzać jej wodą o temperaturze powyżej 50°C, gdyż zbyt wysoka temperatura może przyczynić się do odkształcenia bądź też całkowitego zniszczenia butelki. Należy podkreślić, iż butelkowy filtr węglowy możemy wyparzać w oddzielnym naczyniu – zalecany czas sterylizacji wrzątkiem wynosi 60 sekund.

Butelka filtrująca firmy Dafi

Warto podkreślić, że butelka filtrująca firmy Dafi jest niezwykle poręczną butelką. Co więcej, nie jest to butelka jednorazowa. Istotny jest także fakt, iż mamy możliwość dopasowania jej pojemność do swoich indywidualnych potrzeb, z racji tego, że butelka ta jest dostępna w 3 różnych pojemnościach. Najmniejsza jest butelka o pojemności – 0,3 litra – jest ona przeznaczona dla najmłodszych. Kolejna pojemność 0,5 litra, to najbardziej popularna butelka, którą można ze względu na jej niewielki rozmiar zabrać ze sobą praktycznie w każde miejsce. Największa z dostępnych pojemności to butelka 0,7 litra – sprawdzi się ona idealnie podczas wypadu do siłowni lub też w czasie podróży. Można więc stwierdzić, że każdy może znaleźć idealną butelkę, która będzie odpowiednio dostosowaną do jego własnych potrzeb. Dodatkowo, można także wybrać kolor butelki, gdyż jest ona dostępna w wielu kolorach.

Świeża woda zawsze pod ręką

Woda, która znajduje się w butelce filtrującej będzie zawsze świeża, gdyż to właśnie my mamy kontrolę nad tym, jak długo znajduje się ona w butelce filtrującej. Mamy także kontrolę nad tym, w jakich warunkach woda jest przechowywana. Trzeba jednak pamiętać, iż najlepiej będzie, jeśli zużyjemy wodę w przeciągu 12 godzin, licząc od chwili napełnienia butelki – mamy wtedy pewność, że woda będzie smaczna. W sytuacjach, kiedy wiemy, że danym czasie nie będziemy w stanie wypić całej butelki – możemy napełnić butelkę do połowy.