Czy butelkę filtrującą można umieszczać w lodówce?

Co należy zrobić przed pierwszym użyciem butelki filtrującej
Co należy zrobić przed pierwszym użyciem butelki filtrującej?
Wrzesień 24, 2019
butelka filtrujaca dafi

Można zauważyć, iż butelka filtrująca jest od jakiegoś czasu niezwykle popularna. Co więcej, jest ona bez wątpienia niezwykle przydatnym produktem. Warto zwrócić uwagę na jej kształt oraz rozmiar – butelka została tak zaprojektowana, że możemy ją zabrać ze sobą praktycznie wszędzie. Każda osoba powinna wiedzieć, że zawsze musi mieć ze sobą coś do picia – butelka filtrująca firmy Dafi idealnie się do tego nadaje. Należy zauważyć, iż butelkę można schować na przykład do torebki i jeśli tylko zajdzie taka potrzeba, możemy ją wyjąć i napić się świeżej, przefiltrowanej wody.

Producent butelki, firma Dafi poinformowała również, że butelka nie zawiera w sobie Bisfenolu A., który jest niezwykle szkodliwym dla zdrowia związkiem chemicznym, który często jest wykorzystywany w czasie produkcji tworzyw sztucznych. Należy również dodać, iż wodę z butelki filtrującej możemy bez żadnych przeszkód przechowywać w lodówce. Nie zalecane jest natomiast zamrażania filtra węglowego.

Tworzywa z których wykonana jest butelka

Butelka filtrująca firmy Dafi jest wykonana z tak zwanego tworzywa PET. Jest to butelka do wielokrotnego użytkowania. Należy podkreślić, iż produkty wykonane z tego właśnie tworzywa sztucznego, są przeznaczone do kontaktu z żywnością i zostało to uregulowane poprzez Rozporządzenie Komisji (WE) Nr 10/2011 z dnia 14 stycznia 2011 r. w sprawie materiałów i wyrobów z tworzyw sztucznych przeznaczonych do kontaktu z żywnością. Z kolei filtr, który znajduje się wewnątrz butelki filtrującej firmy Dafi składa się ze sprasowanego pod dużym ciśnieniem węgla aktywnego. Co ważne – jest on całkowicie naturalny.

Trzeba także podkreślić, iż został on pozyskany ze spalania łupin orzechów kokosowych. Dzięki temu, możemy zauważyć, że filtr ten jest w 100% bezpieczny dla zdrowia człowieka. Co ważne, taki sam rodzaj węgla jest także używany jako lek, który stosuje się podczas problemów z układem pokarmowym. Butelka filtrująca firmy Dafi jest więc całkowicie bezpieczna dla naszego zdrowia.