Co należy zrobić przed pierwszym użyciem butelki filtrującej?

W jaki sposób dbać o czystość butelki filtrującej?
Wrzesień 17, 2019
butelka filtrujaca dafi
Czy butelkę filtrującą można umieszczać w lodówce?
Wrzesień 24, 2019
Co należy zrobić przed pierwszym użyciem butelki filtrującej

Przed pierwszym użyciem butelki filtrującej należy umyć wszystkie jej elementy (poza filtrem), używając do tego wody mającej temperaturę do 50⁰C oraz płynu do mycia naczyń. Co ważne, butelki tej nie można wyparzać oraz myć w zmywarce. Później należy wypłukać filtr pod bieżącą i zimną wodą (przez około 30 sekund). Następnie trzeba napełnić butelkę w 2/3 zimną wodą z kranu i umieścić w środku filtr, a potem zakręcić ustnik. Następnie należy energicznie wstrząsnąć butelką kilka razy.

Warto dodać, iż woda może przybrać szarawy odcień – jest to całkowicie naturalne zjawisko. Wodę tą należy wylać, a następnie przepłukać butelkę. Później trzeba napełnić butelkę zimną wodą z kranu, zainstalować filtr oraz ustnik. Musimy mocno naciskać na butelkę, aby opróżnić ją całą przez ustnik. Następnie przepłukujemy butelkę i powtarzamy raz jeszcze ten proces. Kiedy kolejnym razem napełnimy butelkę butelkę zimną wodą kranową, będzie się ona nadawała już do spożycia.

Butelka Dafi

Butelka firmy Dafi jest wyposażona w wymienny filtr węglowy, który składa się z węgla aktywnego, który otrzymuje się z łupin orzecha kokosowego. Należy podkreślić, iż filtr usuwa różnego rodzaju zanieczyszczenia z wody, a także poprawia smak wody i usuwa z niej zapach chloru. Producent butelki, firma Dafi, podaje, iż butelka nie zawiera Bisfenolu A.  Zauważmy, iż substancja ta jest niezwykle szkodliwym dla naszego zdrowia związkiem chemicznym, który jest wykorzystywany zazwyczaj podczas produkcji tworzyw sztucznych.

Co do butelki, to jest ona niezwykle lekka (waży jedynie 33 g). Posiada ona także ergonomiczny, opływowy kształt, poprzez co bardzo wygodnie leży ona w naszej dłoni. Co więcej, opisywana butelka filtrująca posiada wyciągany ustnik. Jest ona dostępna w kilku kolorach: cytrynowym, flamingowym, limonkowym, makowym, mandarynkowym, miętowym, niebieskim, stalowym i wrzosowym. Należy podkreślić, iż butelka jest produktem polskim, gdyż fabryka firmy Dafi została zlokalizowana w Kielcach.